Polityka Klimatyczna KGHM Polska Miedź S.A.

Rok się powoli kończy. Dla mnie to też koniec pewnego bardzo ważnego projektu, na który poświęciłem prawie cały bieżący rok. Mam na myśli Politykę Klimatyczną KGHM Polska Miedź S.A.

Miałem przyjemność prowadzić prace bardzo dużego zespołu wewnętrznego, złożonego z kilkudziesięciu ekspertów z grupy KGHM. Koordynowałem też współpracę z doradcami z EY Polska. Nad Polityką Klimatyczną KGHM przez 9 miesięcy pracowało blisko 100 osób!

Efekt naszej pracy jest więcej niż zadowalający. Przygotowaliśmy plan pełnej dekarbonizacji największego energochłonnego przedsiębiorstwa przemysłowego w Polsce! Nasz Zarząd zobowiązał się, że KGHM wyzeruje swoje emisje do 2050 roku. Co więcej, już do 2030 roku obniżymy je o 30%, głównie dzięki inwestycjom w czystą energetykę: wielkoskalową fotowoltaikę, farmy wiatrowe oraz małe reaktory jądrowe.

KGHM staje w forpoczcie odpowiedzialnej i przemyślanej walki z antropogenicznymi zmianami klimatu. Odpowiadamy na oczekiwania regulatorów, inwestorów i naszych klientów. Jednocześnie chcemy uczynić naszą firmę bardziej konkurencyjną w Europie i na całym świecie.

Więcej informacji o Polityce Klimatycznej KGHM znajdziecie na dedykowanej stronie: https://kghm.com/pl/polityka-klimatyczna

Zachęcam koleżanki i kolegów z innych firm do podjęcia podobnych działań w swoim miejscu pracy. Jeśli będziecie szukać wiedzy o rekomendacjach TCFD, sposobach pomiaru śladu węglowego czy technologiach dekarbonizacyjnych, to już wiecie, gdzie szukać pomocy :).

Cele Polityki Klimatycznej KGHM Polska Miedź S.A.

Jeden komentarz do “Polityka Klimatyczna KGHM Polska Miedź S.A.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.