O mnie

Radosław Michał Żydok

Z wykształcenia informatyk i ekonomista. Specjalizuje się w obszarach: system legislacyjny Polski i Unii Europejskiej, modelowanie ekonomiczne i statystyczne z wykorzystaniem technologii informatycznych oraz system finansów publicznych Polski. Od 2013 roku związany z obszarem public affairs, początkowo społecznie, później zawodowo.

W latach 2007-2016 zatrudniony na Politechnice Warszawskiej jako informatyk, odpowiedzialny za utrzymanie laboratoriów i sieci oraz wsparcie projektów badawczych. Od 2016 roku był koordynatorem projektów Fundacji Republikańskiej, gdzie zajmował się działalnością badawczą, konsultacjami i współpracą z sektorem publicznym. W maju 2017 awansowany na stanowisko dyrektora operacyjnego, odpowiadał za wszystkie bieżące prace projektowe i administracyjne w Fundacji. W grudniu 2017 roku powołany do Zarządu Fundacji Republikańskiej. Pracę w niej zakończył w czerwcu 2018 roku. Pozostaje ekspertem Fundacji i stałym autorem artykułów publikowanych w kwartalniku “Rzeczy Wspólne”.

Od 2018 roku pracuje w KGHM Polska Miedź S.A., początkowo jako doradca Prezesa Zarządu a od stycznia 2019 roku jako dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych i Strategicznych. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za monitorowanie obszaru regulacyjnego oraz kontakty z instytucjami publicznymi w celu ochrony interesów KGHM.

Publikacje samodzielne:

Publikacje zbiorowe (współautor):

Aktywność pozazawodowa: Założyciel i członek zarządu organizacji współtworzącej ruch obywatelskiej obrony terytorialnej. Czynny strzelec i radiooperator. Członek stowarzyszenia Mensa Polska. W przeszłości zaangażowany w działalność lokalną w Praskiej Wspólnocie Samorządowej. Honorowy krwiodawca z blisko 14 litrami oddanej krwi na koncie.

Obszary zainteresowania eksperckiego: polityka gospodarcza, makroekonomia i podatki, nowe technologie i cyfryzacja w administracji publicznej, bezpieczeństwo informatyczne, wojskowość, obrona terytorialna.

Profile w portalach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/radoslaw.zydok
Twitter: https://twitter.com/rzydok
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/zydok

Kontakt:
Email: radoslaw.zydok@fundacjarepublikanska.org

Na szczycie

Moje motto: Dulce et decorum est pro patria mori, sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae.